Zima zaskoczyła kierowców w Elblągu

Zima zaskoczyła kierowców

Zima zaskoczyła kierowców

Zima po raz kolejny zaskoczyła kierowców. Tym razem problemem okazał się padający deszcz i nocne przymrozki, które rano utrudniły kierowcom podróżowanie. Jak zawsze w takich przypadkach nadmierna prędkość może prowadzić do problemów. Kilka osób z naszego województwa się o tym przekonało. Zima zaskoczyła kierowców.

Skończył w rowie

W czwartek rano (01.12.21016) kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem co w efekcie zakończyło się lądowaniem w przydrożnym rowie. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Zdarzenie miało miejsce w Nowym Dworze Elbląskim.
Policjanci z Elbląga zostali wezwani na ulicę Mazurską gdzie doszło do dachowania samochodu. Prowadzący auto odniósł niegroźne obrażenia.

Policja apeluje

Policja prosi o rozwagę. W ostatnich dniach warunki pogodowe zmieniły się diametralnie dlatego na drodze trzeba zachować szczególną ostrożność. Mokra nawierzchnia i przymrozki to pułapka o której wielu z nas zapomina jednak brak rozwagi może prowadzić do tragedii. Pamiętajmy o tym aby dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze a także o rozwagę. Szczególnie jeżeli chodzi o pokonywanie zakrętów.
Policja apeluje także do pieszych z mniejszych miejscowości. Noszenie odblasków może uratować życie. Tym bardziej że ciemno robi się już w okolicach godziny 16:00. Przy padającym deszczu lub śniegu kierowca może mieć problem z dostrzeżeniem sylwetek na drodze. W tym przypadku odblaski mogą uratować życie. W tym tygodniu na drogach elbląskich doszło do 15 zdarzeń drogowych i 4 wypadków. Pamiętajmy wolniej znaczy bezpieczniej.