Wyrok dla napastnika z nożem

Wyrok dla napastnika z nożem który zaatakował policjantkę

Sprawa z okaleczeniem policjantki znalazła swój finał w sądzie. Bartosz L. który pod konie maja zaatakował policjantkę został skazany na rok pozbawienia wolności. Wyrok dla napastnika z nożem nie jest prawomocny. Sprawa budzi emocje społeczne bowiem za ten czyn podejrzany mógł zostać skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Padły strzały

Cała sprawa jest mocno podejrzana. Bartosz L. już wcześniej był znany funkcjonariuszom. W jego kartotece znajdziemy informacje o rozbojach, znęcaniu się oraz pobicie. Sytuacja z policjantką miała miejsce 27 maja. Około godziny 19 policjanci zostali zawiadomieni o rozboju na ulicy Wiejskiej. Na miejscu okazało się że agresywny mężczyzna zamkną się w swoim mieszkaniu. Policjanci zdecydowali się wejść do środka gdzie jedna z funkcjonariuszek została zaatakowana nożem. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze po czym postrzelili agresywnego mężczyznę. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Kontrowersyjny wrok

Sprawa budzi emocje mieszkańców. Uważają że wyrok jednego roku pozbawienia wolności to tylko wolny żart. Organizacje społeczne podnoszą alarm że tak niski wyrok może okazać się zgubny dla pracujących policjantów. Wyrok powinien odstraszać a nie zachęcać do działania.